Časté dotazy a odpovědi

Je možné vyrobit matrace v atypickém rozměru?

ANO. U matrací je možné vyrobit jakýkoli atypický rozměr jak u délky, tak i šířky matrace. Výška matrace (jádra matrace) je zpravidla již daná. V případě požadavku na změnu výšky matrace nás prosím kontaktujte pro zjištění ceny atypu zde: info@izinabytek.cz.

Jaká je cena za atypický rozměr matrace?

Cena za atypické provedení matrace do rozměru 90 x 200 cm je vždy stejná jako u tohoto standardního rozměru. Cena za atypické provedení matrace nad rozměr 90 x 200 cm do 140 x 200 cm je počítána cena následovně. Co 1 cm navíc to 1% z ceny za rozměr 90 x 200 cm. Cena za atypické provedení matrace nad rozměr 141 x 200 cm do 180 x 200 cm je počítána cena z rozměru matrace 90 x 200 x 2. U atypických rozměrů matrací nad tento rozměr je cena kalkulována individuálně. Kontaktujte nás proto pro zjištění ceny pomocí kontaktního formuláře zde.

Jaký je termín výroby a dodání matrací?

Matrace vyrábíme a dodáváme do 14 dní od objednání. Včetně atypického provedení. Jaký je termín výroby a dodání roštů? Termín výroby roštů je 14 dní od objednání. Zde není zahrnuta doprava a je potřeba počítat cca 2 dny navíc na dopravu. Včetně atypického provedení.

Jaké matrace doporučujete pro malé děti?

Obecně pro miminka a děti doporučujeme vždy matrace bez profilací, bez nopkové úpravy z kvalitní spíše tvrdší pěny. V rámci vývoje páteře je potřebné, aby měly tu správnou oporu. Na tuto oblast jsme se zaměřili a máme v nabídce 4 matrace do dětských postýlek. Pro děti od 2 let věku jsme vyvinuli matraci s názvem Top Ergo Air, která se vhodná pro přirozený růst páteře a správné držení těla dětí při spánku. Doporučujeme užití i pružinových a taštičkových matrací.

Jakou matraci byste doporučili v případě zdravotních potíží?

Tato otázka je velmi složitá a nedá se na ni plnohodnotně odpovědět. Zdravotní potíže mohou být různorodého typu a dle toho by se k tomu měl vyjádřit v první řadě ošetřující lékař. Nemyslíme tím, že určí přesný typ matrace. Měl by však doporučit tuhost matrace dle zdravotních potíží. Při potížích s páteří máme přímo vyvinuty matrace Sleep Black, Templ a Jasper Duo. Matrace Sleep Black je oblíbená u všech zákazníků. Je důležité také myslet i na správný podklad pod matraci. Použijte rošty dle doporučení k danému typu matrace. Při potížích s páteří je vhodné i použití anatomických polštářů. V současné době pracujeme i na certifikaci těchto tří matrací s užitím do zdravotnictví a zapsáním pod kód pojišťoven. V této činnosti spolupracujeme s partnerskou společností Life Aid, která zprostředkovává poradenství v různých oblastech zdravotnictví a zdravotní péče.

Do manželského lůžka je vhodné použít jednu velkou matraci nebo dvě?

Tato volba závisí spíše na konkrétním zákazníkovi. Nicméně v rámci komfortu a různorodých požadavků je vhodnější si zakoupit dvě matrace. Každá matrace tak může nabízet jinou tuhost, která je vhodná a příjemná konkrétnímu uživateli. Také je vhodné myslet na manipulaci a praní potahu. U dvou matrací se vždy lépe manipuluje a pere. U velké matrace je manipulace složitější.

Proč je mezi matracemi takový cenový rozdíl?

Do ceny matrace se promítá použitá výrobní technologie, materiály a samozřejmě i náklady na vývoj. Díky tomu můžeme nabídnout jak cenově dostupné výrobky, tak luxusní matrace nejvyšší kvality.

Na co se záruka na matrace vztahuje?

Záruku na matrace je možné rozdělit na 2 části: Záruka na povlak (potah) činí 2 roky. Záruka na jádro matrace, kde je záruka 2 a více let v závislosti na modelu.

Co dělat, když přijdou matrace nebo toppery vakuované?

Matrace či toppry je po rozbalení nezbytné nechat položené na rovné ploše. Na matraci lze spát či s ní jinak manipulovat po 12 – 24 hod od rozbalení, kdy se nafoukne do plného tvaru. Na topperu lze spát již 4 - 6 hodin po rozbalení, kdy se nafoukne a vyrovná do plného tvaru. Matrace či toppry v komprimovaném stavu není vhodné skladovat více jak 2 měsíce popřípadě dle doporučení výrobce.

Poskytujete podporu na matrace ve formě živého chatu?

Ano. Můžete nám napsat online. V co nejkratší možné době Vám odpovíme zpět.

Jak mohu vědět, že je nakupování matrací u Vás bezpečné?

Ručíme za to, že je Vaše nakupování v každém kroku celého procesu 100% bezpečné. Respektujeme také Vaše soukromí a zavázali jsme se chránit Vaše osobní údaje. Přečtěte si prosím naše dokumenty Ochrana osobních údajů, Reklamační řád a Obchodní podmínky a zjistěte více.

  • Registrace

Zaregistrovat nový účet

Už máte účet?
Přihlásit se - Resetovat heslo
shopping_basket
Souhlas se soubory cookie