Platební brána Pays

Služba Pays je registrována u ČNB jako poskytovatel platebních služeb.

Platební systém Pays technicky a administrativně sdružuje jednotlivé platební metody, které jsou poskytovány Partnery Pays, kterými jsou typicky banky, mobilní operátoři a další poskytovatelé platebních systémů.

Pays je český, moderní, rychlý, internetový platební systém s vysokou úrovní bezpečnosti. Nabízí platby prostřednictvím elektronické peněženky a veškerých nejpopulárnějších platebních metod na českém internetu v rámci jediného uživatelského rozhraní.

Pays poskytuje veškeré platební metody, které běžně používají zákazníci po celém světě. Ze statistik vyplývá, že dlouhodobě roste obliba online platby kartou. Přibližně 85% současných zákazníků, kteří použijí platební bránu Pays, využije při svém nákupu platbu kartou.

Ostatní zákazníci využívají platby bankovním převodem a PayPal. Plateb prostřednictvím SMS je v celkovém objemu minimum, ale existují uživatelé, u kterých je procento mobilních plateb významné. K masivnímu využívání platebních karet přispívá fakt, že této platební metodě důvěřuje stále větší množství zákazníků, kteří pro platby používají karty podporující zabezpečení 3D secure (Platba musí být potvrzena kódem, který je zaslán formou SMS majiteli karty.)

Platební metody Pays

Klasická platba kartou (plastovou nebo virtuální)

Tato platební metoda spočívá v opsání čísla karty zákazníka do platebního formuláře. Dále je pak vyžadováno zadání data konce platnosti karty (datum expirace) a tajný kód z druhé strany plastové karty.
Platební metoda bývá mnohdy ještě zabezpečena tím, že jako platící zákazník obdržíte kód v SMS a ten musíte do platebního formuláře také opsat. Tuto platební metodu můžete použít i v případě, že máte od své banky kartu virtuální, která neexistuje ve formě plastové karty, ale pouze jako číslo, datum expirace a tajný kód. Těmto virtuálním kartám banky občas říkají "Internetové karty".

Platba Masterpass (dříve Mastercard Mobile)

Tato platební metoda je velmi příjemná a jednoduchá. Jedná se vlastně o běžnou platbu kartou, při které mobilní aplikace MasterPass odstraňuje nepohodlí související s opisováním čísla Vaší karty a dalších údajů do platebních formulářů. Svou kartu si jednoduše přidáte do mobilní aplikace, která si údaje z karty „zapamatuje“. Název aplikace by mohl někoho zmást. Aplikace není omezena pouze na karty od MasterCard, ale bez problémů vložíte i své VISA karty.
Při platbě na internetu pak při volbě platební metody zvolíte možnost „Platba kartou“ a následně volbu „MasterPass“. Objeví se QR kód, který naskenujete do aplikace MasterPass, vyberete ze seznamu karet tu, kterou chcete pro platbu použít a pak jen transakci potvrdíte pinem nebo otiskem prstu. Zaplaceno je během několika vteřin.

Platba Paypalem

Platební metoda PayPal kombinuje platbu kartou a virtuální peněženku. Na svém PayPal účtu máte zadanou svou platební kartu, což je nezbytné. Zároveň pak služba eviduje množství peněz, které jste na svůj učet poslali odjinud (Případně Vám někdo za něco zaplatil.)

Při platbě touto platební metodou již zadáváte pouze svůj email (používá se v PayPalu jako přihlašovací jméno) a heslo. Pokud nemáte ve virtuální peněžence v PayPalu žádné peníze, provede služba úhradu za Váš nákup z Vaší platební karty, kterou máte v systému PayPal vloženou.
Platební brána Pays tak poskytuje všechny dnes používané platební metody.

Kromě všech výše uvedených podporujeme i metodu klasického bankovního převodu, QR platbu a mobilní platby.

Bezpečná platební brána Pays

Perfektní kontrola Vaší platby

Po nákupu v eshopu, máte ihned možnost podívat se na aktuální stav, ve kterém se Vaše platba nachází. Na Vaši emailovou adresu je vždy zaslán email s potvrzením transakce. Email obsahuje link, jehož prostřednictvím máte možnost sledovat aktuální stav platby. Také obdržíte potvrzení o platbě také formou SMS na Váš mobilní telefon. S Pays máte vždy naprostou jistotu, že se platba nikam neztratí a vždy máte k dispozici důkaz, že jste platbu provedli, kdy přesně a v jaké výši.

Platby kartou na internetu

Většina plateb přes platební bránu Pays jsou rychlé platby kartou. V současné době je to až 85% všech plateb, které se zrealizují. Na svém bankovním účtu najdete konkrétní platbu kartou vždy s popisem, který obsahuje text pays.cz, zakaznik.cz nebo název eshopu, kde jste provedli nákup.

Zpracování Vašich osobních údajů - GDPR

Jako poskytovatel platebních služeb zpracovává Vaše osobní údaje pouze v rozsahu nezbytném pro poskytování našich služeb a za účelem splnění našich zákonných povinností. Při zpracovávání osobních údajů respektujeme pravidlo přiměřenosti, tzn., zpracováváme pouze ty osobní údaje, které jsou pro konkrétní případ platební transakce zcela nezbytné. Mezi zpracovávané osobní údaje patří: email, telefon (pouze pokud vyžadujete potvrzení transakce formou SMS), jméno-příjmení-adresa (pouze pokud vyžadujete abychom s Vámi komunikovali klasickou poštou), údaje o realizovaných a zrušených platebních transakcích, ip adresa zařízení a čas provedení transakce. Pro více informací ohledně ochrany Vašich osobních údajů nás neváhejte kontaktovat.

Reklamace

Pokud nebylo něco v pořádku a potřebujete platbu reklamovat, zašlete nám co nejdříve po platbě podrobnosti na email reklamace@pays.cz. Vaši reklamaci budeme ihned řešit. Před reklamací si prosím svou platbu vyhledejte, abyste měli všechny potřebné informace o transakci.

  • Registrace

Zaregistrovat nový účet

Už máte účet?
Přihlásit se - Resetovat heslo
shopping_basket
Souhlas se soubory cookie